Online marketing
Keresőmarketing (SEM):
A keresőmarketing olyan tevékenység, mely értékes látogatószám növekedést idéz elő honlapunkon a webes keresőkön keresztül. Előnye, hogy rendkívül költséghatékony, pontosan mérhető, és jól konfigurálható eszköz.
Két fő irányzata létezik:
Fizetett hirdetések (PPC)
A szolgáltatás lényege, hogy a meghatározott kulcsszavakra jelennek meg hirdetéseink, melyekért akkor kell csak fizetnünk, ha valaki e szóra kattint. A megjelenésért nem. Éppen ezért rendkívül fontos a kulcsszavak és a hirdetés szövegének rövid, pontos megfogalmazása.
Keresőoptimalizálás (SEO)
Felmérések bizonyítják, hogy a 10 emberből 9 nem lép tovább a keresési találatok első oldalánál. Ez mindössze 10 találatot jelent. A keresőoptimalizálás lényege, hogy az Ön oldala is ott legyen az első találatok között, különben több ezer látogatótól, vagy éppen potenciális vásárlótól esik el, akár napi rendszerességgel.
E-mail marketing:
Ma már szinte minden ember rendelkezik e-mail címmel ugyanúgy, mint telefonszámmal. Ez tény. Az emberek 90%-a internetes tevékenységük során minden alkalommal megtekinti postafiókját. Így ez a csatorna az egyik leghatékonyabb a fogyasztók elérése szempontjából. A kéretlen üzeneteket (SPAM) azonban senki sem szereti. Cégünk kizárólag olyan adatbázisokkal foglalkozik, melyek tartalmához a tulajdonosuk hozzájárult.
Blog marketing
Kommunikáljon közvetlenül vásárlóival, partnereivel. Osszon meg friss információkat, érdekes történeteket termékével kapcsolatban. A céges blogok remek felületet biztosítanak olyan tartalmaknak, melyek azok számára is érdekesek lehetnek, akik csak ismerkedik termékeivel, szolgáltatásaival. Segítségével visszajelzést kap, interakcióra serkenti vásárlóit. A blogok megszerkesztése, és felügyelete rendszeres odafigyelést igényel. Nem szabad elfelejtenünk, ez is egy felület a közönség felé, amellyel cégünket ismertté tudjuk tenni.
Közösségi média optimalizálás (SMO)
Voltak valah rajongói? Most lehetnek! A módszer lényege, hogy a manapság rendkívüli sebességgel terjedő közösségi hálózatokat (Facebook, iWiW, Twitter) vesszünk igénybe holnapunk, termékünk népszerűsítésében. Az emberek társalgási, szocializációs, és szabadidős tevékenységeik egyre jobban eltolódnak a közösségi csatornák felé. Onnan szereznek mindennapi információkat, véleményeket, kritikákat termékekről, szolgáltatásokról. Ez a nem mindennapi ütemben fejlődő és folyton mozgó közeg remek terület a saját rajongótábor felépítéshez, ahol akár valód időben kommunikálhatunk vásárlóinkkal, partnereinkkel. Természetesen rengeteg energiát emészt fel az ilyen technikák menedzselése és felügyelete, ezért érdemes mindenképpen szakemberre bízni ezt a műveletet.