Újra nyitva az egyik legnépszerűbb energetikai pályázat az Új Széchenyi Tervben
A 2011. május 4-én határozatlan időre felfüggesztett pályázati konstrukció 2012. október 12-én a rendelkezésre álló keret kimerüléséig újból nyitásra került.
A konstrukcióra összesen 8 milliárd forint áll rendelkezésre, ami nagy valószínűséggel néhány hónapon belül kimerülhet, mivel a konstrukciókedvező minimális pályázható összeggel (1 millió Ft) került újbóli meghirdetésre, így sokan fognak pályázni.
Jelen pályázati felhívás kiemelt célkitűzése – összhangban a hazai és EU stratégiával – ösztönözni a decentralizált, környezetbarát megújuló energiaforrást hasznosító rendszerek elterjedését, kiemelt hangsúlyt fektetve az energiahatékonyságra és az energiatakarékosságra.
Az energetikai hatékonyság fokozásának és az energiatakarékosságnak a szükségességét alátámasztja, hogy a statisztikai adatok szerint a hazai energiaigényesség egységnyi GDP előállítására vetítve - a statisztikai adatok szerint - valuta-paritáson mérve több mint háromszor, vásárlóerő-paritáson mérve pedig mintegy másfélszer magasabb, mint a fejlett EU tagállamokban.
Jelen konstrukció hozzájárul az épületek energiatakarékosság, - hatékonyság és megújuló energiafelhasználás fokozására irányuló beruházások megvalósításához, vissza nem térítendő támogatás formájában.
A pályázati kiírás keretében az alábbi szervezetek pályázhatnak:
- KKV-k
- Jogi személyiségű vállalkozás, kivéve lakásszövetkezetek és mezőgazdasági szövetkezetek
- Jogi személyiség nélküli vállalkozás
- Költségvetési szervek és költsévetési rend szerint gazdálkodó szervek
- Nonprofit szervezetek
- Jogi személyiségű nonprofit szervezet, kivéve pártok, kivéve jogi személyiség nélküli nonprofit szervezet
- Közoktatási feladatok ellátásában közreműködő intézmények
A pályázatban megújuló energia alapú épületenergetikai fejlesztésre lehet pályázni, lakás célú beruházás kiemelten nem támogatott. Ide tartozhat pl. a napelmes, napkollektoros rendszerek, kazáncserék, geohőt hasznosító rendszerek, biomassza kazán kiépítése, külső-belső szigetelések és nyílászáró cserék.
KKV pályázó esetén akár 60%-os támogatási intenzitással lehet pályázni, nem KKV-k esetén a támogatási arány 85%-os.
A vissza nem térítendő támogatás összege minden pályázó esetén 1 milió Ft és 250 millió Ft között van. A pályázatok benyújtására a keret kimerüléséig van lehetőség.